Luxusná Rodinná Biblia pred Vianocami v predaji v zmenšenej verzii


Vydanie veľkej Rodinnej Biblie bolo pred dvoma rokmi veľkou udalosťou, ktorú všimlo viacero médií, ako aj zberatelia luxusných kníh, umeleckých diel, či nejedna farnosť a spojené sily farníkov. Luxusná kniha zdobená zlatom vytvorená z viacerých stredovekých Biblií sa ako limitovaná edícia stala úspešnou publikáciou. Jej obsah, slovenský text Starého a Nového zákona prestriedaný bohatým obrazovým materiálom, však pre nedávnom vydavateľ publikácie priniesol aj do trochu iného formátu. Zmenšil veľkosť knihy, vynechal drahé materiály, reliéf a nákladnú väzbu so zapínaním, rovnako tak vynechal zlato a luxusné grafické prevedenie, čím výrazne znížil náklady na celkom novú edíciu Biblie.

Rodinná Biblia zmenšená

Rodinná Biblia v zmenšenej verzii

Rodinná Biblia, ktorá vychádza koncom roka 2018 práve pred Vianocami, je identickou kópiou po obsahovej stránke. Kým luxusná edícia knihy za 1850 eur obsahuje prídavný číslovaný ruženec a veľkú kazetu, zmenšená Biblia obsahuje ochrannú papierovú kazetu s krížik. Prečo Rodinná?  Už pri luxusnej verzii je pojem „rodinná“ založený na obsahu 10 strán venovaných zápisom rodiny do rodokmeňa. V tomto zápise je možné pokračovať niekoľko generácií neskôr. Vždy ten, čo bude knihu dediť v nej môže zapisovať. Samozrejme, ide o prvok, ktorý môžete a ani nemusíte využiť.

Rodinná Biblia zmenšená

Po obsahovej stránke najviac zaujme 365 reprodukcií z rôznych stredovekých Biblií, vzácnych miniatúr a rôznych ozdôb. Celkovo má 1024 strán a veľkosť 210×297 mm. Väzba je uvádzaná ako väzba so slepotlačou a zlatou razbou. Kniha má oproti luxusnej edícií zníženú cenu. základná maloobchodná cena je 185 EUR. Váha knihy je takmer 5 kilogramov.

  • EAN: 9788055164526
  • Počet strán: 1024 str.
  • Vydavateľstvo: IKAR, a.s.

V prípade obchodu BUX.sk je v ponuke aj za cenu 144,30 EUR.

 Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...