Nové vydanie knihy Robinson Crusoe nadchne ilustráciami a vzhľadom


Robinson Crusoe a jeho dobrodružstvá… Príbeh Robinsona Crusoea je celosvetovo dobre známy. Využitý ako inšpirácia pre iné príbehy, ale tiež zaužívaný aj ako symbol, keďže k Robinsonovi prirovnávame celé roky aj iné osudy osamotených stroskotancov na pustom ostrove. Ak sa objaví nejaká zaujímavá knižná podoba tohto príbehu, zaujme to predovšetkým čitateľov, ktorí poznajú svetovú literatúru. Robinsonov príbeh je v mnohom zaujímavý, dobrodružný a hoci si vystačí s minimom postáv, je to skrátka veľké dielo. Najnovšie sa objavuje vo vydaní určenom pre deti. Dá sa však povedať, že v slušnej, až luxusnej podobe. Takej, ktorú si pokojne zadovážia aj dospelí, pretože pri cene takmer dvoch desiatok EUR a s hrúbkou a ilustráciami v tejto kvalite, je skrátka krásnym kúskom.

Robinson Crusoe ako ilustrovaný a od Stonožky

Stonožka je edícia pre deti z vydavateľstva IKAR. Preto je prekvapením, aká mimoriadne zaujímavá podoba knihy je práve táto. Určená skôr starším deťom, nad 10 rokov. Je súčasťou novej série kníh nazvanej ako „Ilustrovaná svetová klasika, v ktorej už vyšli diela ako Tajná záhrada, Vietor vo vŕbach, alebo napsledy Rozprávky spod černičia. V každom jednom prípade ide o ilustráciami jedinečné knihy a po materiálovej stránke rovnako tak. Robinson Crusoe vychádza ako 224 stranová kniha, no s kvalitným papierom a hrubá s prebalom. Svoju jedinečnosť knihe dodávajú ilustrácie pochádzajúce od britského ilustrátora Roberta Igpena. Jeho ilustrátorská tvorba priniesla nový vzhľad aj mnohým iným dielam svetovej literatúry, v slovenčine zatiaľ Robinsona.

Nové vydanie knihy Robinson Crusoe

Kniha, jedna z tých, ktorá teší na dotyk, ale rovnako tak v polici medzi inými hodnotnými dielami, je väčšieho formátu (medzi A4 a A5), než je klasický malý knižný formát. Písmo má prekvapivo menšie, čo aj po otvorení svedčí, že nie je určená do malých rúk malých čitateľov, ktorí potrebujú písmo väčšie. Príbeh je pôvodný, s drobnými úpravami pre detského čitateľa. Dielko je zaujímavé a bude atraktívne najmä pre čitateľa so záujmom o pekné diela, pekné vyhotovenia a najmä slávne kúsky.

V PREDAJI NA:  BUX.SKMARTINUS.SK

Daniel Defoe, autor

Autorom diela je Daniel Defoe (1660 – 1731), anglický novinár a spisovateľ, vlastným menom Daniel Foe si k menu pridal De, aby pripomínal artistokrata. Hoci tvoril celý život a vydával diela pod rôznymi menami, jeho najslávnejšie dielo je práve Robinsonm Crusoe, pričom príbeh je pravdepodobne inšpirovaný skutočným osudom námorníka Alexandra Selkirka na ostrove Máš a Tierra. Dnes tento ostrov pozná svet ako ostrov Robinsona Crusoea a z tohto faktu aj ťaží turizmus v oblasti. Nachádza sa v Tichom oceáne, západne od čilského mesta Santiago.Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...