Americká princezná, zábavný príbeh v ktorom v USA vládne monarchia


Bratislava, 10. novembra 2020 – Intrigy. Škandály. Zakázané romániky. Aj taký je život obdivovanej a ostro sledovanej americkej kráľovskej rodiny. Áno, v knihe Americká princezná od Kathariny McGeeovej sú Spojené  štáty americké – monarchiou. Prvá kniha romantickej série pre generáciu Young Adult je vyšperkovaná zákulisnými ťahmi, spoločenskou pozlátkou a opojnou mocou. Americkú princeznú pre vydavateľstvo CooBoo preložila Zuzana Smolinská.

Katharine McGeeová dala Amerike kráľovskú rodinu

Katharine McGeeová vyštudovala anglickú a francúzsku literatúru na prestížnom Princetone a má aj titul MBA zo Stanfordu. Nad knihou o americkej kráľovskej rodine rozmýšľala už na vysokej škole a v jednej zo svojich školských prác sa zamýšľala nad tým, že americkej psychike niečo chýba práve preto, lebo Američania nemajú svoju vlastnú kráľovskú rodinu. Predstavu americkej monarchie nakoniec zhmotnila v knihe Americká princezná, ktorá sa hneď stala bestsellerom nielen v USA.

„Pamätám si, že som žasla nad tým, ako my Američania prežívame všetky rozprávky, aj keď nemáme vlastných panovníkov. Čo ma priviedlo k otázke – v čom by sa svet líšil od súčasnosti, keby sme mali kráľovskú rodinu?“ hovorí Katharine McGee. „Svoje romány sa vždy snažím písať, akoby to boli televízne programy. To znamená, že chcem rozpovedať pútavý a presvedčivý príbeh o postavách, ktoré nie sú bezchybné, ale aj tak si nemôžete pomôcť a musíte ich milovať. A také sú aj v tomto románe.“

Nápad aj štýl Katharine McGee ocenili aj jej kolegyne spisovateľky. „Vynaliezavé, svieže a príjemne romantické – Americká princezná je absolútna radosť!“ nechala sa počuť známa bestsellerová spisovateľka Sarah J. Maas, autorka série Trón zo skla.

Z príbehu

Začiatok príbehu Americká princezná je netradičný – keď v 18. storočí Američania získali nezávislosť, nezvolili si Georgea Washingtona za prvého amerického prezidenta, ale vymenovali ho za amerického kráľa. Vitajte v súčasnosti: Korunná princezná Beatrice odjakživa rozumela svojej úlohe vo svete – je nástupníčkou amerického kráľovského trónu a život má naplánovaný do poslednej bodky. Vždy musí byť dokonalá, vždy usmiata, vždy vzorom Ameriky. Na rozdiel od svojich mladších súrodencov Samanthy, s ktorou sú samé problémy, a Jeffa, miláčika celej Ameriky, nemôže spraviť jediný prešľap. Zúfalo túži po ich bezstarostnosti a voľnosti. S týmto osudom by sa zmierila, keby sa šialene nezamilovala do niekoho, s kým nikdy nebude môcť byť.

Ide o zábavu. Celý svet vie, že USA vládne prezident

„Zábavné a strhujúce čítanie plné drámy, škandálov a romantiky,“ napísali v denníku The Sun. V magazíne School Library Journal doplnili: „Vtipne a ľahko prekrútená história, ako ju nepoznáme. Čitatelia budú na tejto knihe závislí a na konci budú dúfať v pokračovanie.“ V populárnom online magazíne Teen Vogue navnadili na knihu prirovnaním k skutočnej postave: „Predstavte si svet, v ktorom je Meghan Markle kráľovnou Spojených štátov amerických. Americká princezná je k takému svetu úplne blízko,“ napísali. „Ponúka alternatívnu verziu moderného sveta, v ktorej trblietavá sláva monarchie ešte nevyprchala a kde je láska stále dosť silná na to, aby zmenila dejiny“.

Zakúpite v predpredaji v eshopoch:   BUX.SK | MARTINUS.SK | PANTARHEI.SKInzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.