Letná láska hneď v troch knižných novinkách z vydavateľstva CooBoo


Bratislava, 19. júla 2021 – Letná láska jednoducho patrí k prázdninám a pre mladých ľudí je niečím, na čo budú spomínať dlhé roky. Aj preto sú knihy s tematikou leta a lásky medzi tínedžermi, alebo generáciou young adult, nesmierne obľúbené. Vo vydavateľstve CooBoo práve vyšli tri tituly plné lásky, romantiky a sympatických hrdinov a hrdiniek, určené nielen pre mladých čitateľov a čitateľky.

Láska a gelato

Najúžasnejšie letné čítanie s talianskou atmosférou a chuťou gelata na perách prináša kniha Láska a gelato od americkej autorky Jenny Evans Welchovej, ktorý do slovenčiny preložila Ivana Cingelová. Kniha prináša príbeh Liny, ktorá trávi prázdniny v Taliansku, ale akosi nemá náladu na pláže ani slávne pamiatky. Prichádza do Florencie len pre mamino želanie, aby stretla svojho otca. Ale prečo by  mala spoznať niekoho, kto sa o ňu šestnásť rokov vôbec nezaujímal? Lina túži po jedinom – vrátiť sa domov. Potom však natrafí na mamin denník zo študentských čias. Spolu s tajomným Lorenzom kráča v maminých šľapajach a spoznáva nádhernú taliansku kultúru. Postupne rozuzľuje spleť rodinných tajomstiev, aby zistila, kam naozaj patrí.

Autorka chodila na strednú školu v Taliansku, jazdila medzi pamiatkami na skútri a popritom jedla hordy talianskeho gelata, aj preto cítiť z knihy skutočne autentickú atmosféru. „Táto kniha sa vám bude musieť páčiť, pretože je to ľahké čítanie posypané cukrom. Presne také, aké práve v týchto časoch potrebujeme,“ napísali v časopise Cosmopolitan.

Povedz, že ma miluješ

Aj román Povedz, že ma miluješ od bestsellerovej Američanky Jenny Hanovej, autorky úspešnej série Všetkým chalanom, ktorých som milovala, rozpráva príbeh letnej lásky. Hlavná hrdinka Bella nežije pre nič iné ako letné prázdniny. Domček na pláži, slnko, more, zábava, najlepšia priateľka Sussanah a dvaja bratia – Jeremiah a Conrad. No v jedno leto, keď sa zo škaredého káčatka stáva nádherná labuť, sa všetko akosi začne meniť.

Dvaja oslniví chalani, prvý bozk, prvá láska… Bella pochopí, že leto sa nezmenilo, zmenila sa ona a musí si vybrať… Kniha Povedz, že ma miluješ (do slovenčiny ju preložila Tamara Chovanová) je prvým dielom série Letná láska, podľa ktorej sa aktuálne pripravuje seriál pre Amazon Prime. „Prebúdzanie povedomia Belly o jej sexualite a rovnako o chalanoch je silná téma,“ zhodnotili v Kirkus Review. „A pre takýto príbeh je atmosféra leta skvelým časom aj miestom.“

Nikdy na teba nezabudnem

Treťou romantickou knihou z dielne CooBoo je román Nikdy na teba nezabudnem od autorskej dvojice Emily Wibberley a Austin Siegemund-Broka. Zamilovali sa totiž už na strednej škole, Austin neskôr vyštudoval Harvarde a Emily Princetone, no odjakživa boli rozhodnutí zostať spolu. Teraz žijú v Los Angeles, sú manželia a inšpiráciu denne čerpajú aj zo svojho vlastného ľúbostného príbehu. Aj z neho pramení ich láska k písaniu tínedžerskej literatúry, v ktorej podobné príbehy zažívajú ich postavy. „Emily a Austin majú právom povesť dvojice, ktorá dokáže napísať srdečné, ale aj provokujúce, ale hlavne skutočné a súčasné romány pre mladých čitateľov,“ napísali na portáli BuzzFeed.

V románe Nikdy na teba nezabudnem, ktorý do slovenčiny preložila Ivana Cingelová, rozprávajú príbeh rozdielnych tínedžerov, ktorí práve skončili strednú školu. Fitza vyslala mama na exkurziu po vysokých školách, na ktoré aj tak nechce ísť, tekže to mal byť ten najnudnejší týždeň v živote. Do plánov mu však vtrhne očarujúca a neskrotná Juniper, ktorá počíta dni, kým vypadne na výšku. Napriek svojim odlišnostiam spolu objavujú úžasné študentské mestá. V očiach toho druhého zahliadnu možnosti, o ktorých sa doteraz ani neodvážili uvažovať. Chalan, ktorý sa desí budúcnosti. Dievča, ktoré jej beží v ústrety. Ako ich životy zmení láska?

Novinky od CooBoo si môžete vždy pozrieť pod odkazom: https://www.cooboo.sk/novinky/Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.