Vychádza gotický román Vlčí zámok, pokračovanie Hadieho zámku


Očakávaný román Vlčí zámok má ambíciu stať sa hitom leta. Autorka Lina Franková verí, že sa čitateľom zapáči ešte viac ako jeho predchodca – Hadí zámok. Rod Barevansonovcov si vďaka jej talentu získava stále viac priaznivcov.

Tentoraz za autorka zamerala skôr na vzťahy vo vnútri rodu von Barevanson. Jeho príslušníci sú verní ako labute, preto majú problém nájsť si pravú lásku. Starobylý grófsky rod plný mizantropov a rodených introvertov postihujú nešťastia i kliatby. A aj keď si moderná aristokracia stále žije na vysokej nohe, šťastie sa kúpiť nedá.

Hlavná hrdinka Kasandra, rovnako ako každý z jej rodiny, nemá v obľube „votrelcov“. No keď stráca patronát nad Ústavom archeológie, ktorý je pre Barevansonovcov cenný, neostáva jej iné, ako otvoriť komnaty svojho neogotického zámku dvom archeológom bažiacim po výskume.

Jedným z nich je zvláštny bielovlasý muž, ktorý má nad ňou od prvého okamihu magickú moc. Je to potláčaná vášeň alebo klíčiace šialenstvo?

Keď sa v smutne prázdnom zámku, ktorý obýva len mladá vdova a jej krehký brat, začnú objavovať desivé vlčie preludy, nik sa viac necíti v bezpečí. Takmer každému dýcha na krk nielen minulosť, bolestivo nenaplnené túžby, strach zo samého seba… ale aj čosi oveľa záhadnejšie…

Príbehy píše rukou

Autorku veľmi bavilo vytvárať postavu Kasandry. „Bavilo ma písať postavu, ktorá vie uzemniť kohokoľvek, kto by si na ňu otvoril ústa a je napohľad silnou ženou, ktorej priazeň si treba zaslúžiť. Má aj svoju tajnú, zlomenú stránku, ale nenechá iných, aby to použili proti nej. Mary z Hadieho zámku bola tak trochu ako ja a pri Kasandre by som zasa rada bola ja sama tak trochu ako ona,“ prezradila s úsmevom L. Franková, ktorá má rada všetko staromódne, aj preto napríklad píše svoje príbehy ručne perom na papier a istý čas nosila výhradne len korzety a dlhé sukne.

Čoraz viac mágie

Naznačila, že kto má rád mystiku, príde si v jej tvorbe na svoje. „Hadí zámok bol úvodná kniha, v ktorej je mystika naozaj len jemne prítomná. Vlčí zámok to však na čitateľa rozbalí, takže kto má rád záhady, ktoré sú presýtené aj mágiou, bude spokojný. Píšem ďalej a môžem prezradiť, že toho budem na čitateľa chrliť čoraz viac.“

V predaji na BUX.SK | MARTINUS.SKInzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.