Šťastné náhody: zbierka poviedok, ktorá lieči zranené duše


V Bratislave, 10. 11. 2020, Dnes vychádza zbierka poviedok Šťastné náhody. Nápad sa zrodil vo vydavateľstve IKAR. „Chceli sme prísť s knihou, ktorá bude mať aj charitatívny rozmer a bude pomáhať týraným ženám a deťom.“ uviedla šéfredaktorka fiction vydavateľstva IKAR, ktorá zastrešovala celý projekt Danka Jacečková.

Na knihu sme oslovili naše bestsellerové autorky, ako aj autorky z vydavateľstva Slovenský spisovateľ, no dali sme šancu aj novým tváram. Vznikla výborná konzistentná zbierka poviedok o láske, ktorá nielen pomáha, ale je aj kvalitným čítaním pre každého, kto si ju kúpi.“ dodáva D. Jacečková. Vydavateľstvo Ikar spojilo sily s Nadáciou Markíza a cez Asociáciu poskytovateľov sociálnych služieb sa rozhodlo venovať výťažok z predaja knihy týraným a zneužívaným ženám s deťmi v zložitej životnej situácii, aby mohli ľahšie začať nový život.

Poviedkami do nej prispeli: Andrea Coddington, Veronika Homolová Tóthová, Adriana Macháčová, Mariana Čengel Solčanská, Hana Lasicová, Lucia Sasková, Katarína Gillerová, Jana Pronská, Ivana Alexi, Adriana Boysová a Alica Eštóková.

Vizuálnu podobu knihu dotvorila svojimi akvarelmi maliarka Jana Farmanová. Predslov ku knihe napísala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

O čom je kniha Šťastné náhody:

Provokujúca aj nesmelá. S iskrou v oku i s vyhasnutým pohľadom. Bezstarostná v pruhovanom tričku aj ohnutá k zemi pod ťarchou celého sveta. Ochotná kráčať za vôňou lásky cez moria a púšte svojho srdca, no aj plná strachu pohnúť sa z miesta…Každá z hrdiniek knihy Šťastné náhody je iná, presne tak ako každá z jedenástich popredných slovenských autoriek, ktoré bez váhania povedali „áno“ výnimočnému literárnemu projektu. Jediné zadanie, ktoré pre svoju tvorbu dostali, bolo slovo láska.

Mohli popustiť uzdu svojej fantázii a túto slobodu využili naozaj naplno, azda aj vďaka vedomiu, že vety, ktoré položia na papier, prinesú niekomu osoh, a to nielen v podobe kvalitného čitateľského zážitku. Zbierka poviedok, ktorú dopĺňajú pôvabné čiernobiele akvarely maliarky Jany Farmanovej, má totiž výrazný rozmer solidarity a podpory.

Autorkou predslovu je prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová, pre ktorú je jednou z priorít pomoc obetiam domáceho násilia, a dlhodobo sa snaží upriamiť pozornosť verejnosti aj politikov na tento vážny problém.

Ukážku z knihy čítá Zuzana Jurigiová Kapráliková:

Zakúpiť knihu Šťastné náhody – poviedky o láske môžete na:  https://www.bux.sk

Šťastné náhody - poviedky o láskeInzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...