Knižná novinka Maroša Hečka: Dedičstvo po barbaroch


V novom románe Maroša Hečka Dedičstvo po barbaroch sledujeme hlavného hrdinu, osobného lekára najvyššie postaveného muža v krajine. V dvadsaťštyrihodinovej permanentnej pohotovosti postupne stráca viac ako len svoje súkromie. Jeho vyčerpanie dospeje do krajnosti, a tak jednoducho bez slova odíde do Austrálie. Ale namiesto vytúženej novej životnej energie ho na mieste čakajú zničujúce požiare. Ako ho tieto extrémne vypäté okolnosti ovplyvnia ďalej?

Podľa slov autora sú hrdinami knihy ľudia schopní čeliť skaze napriek tomu, že ich niekoľkonásobne prevyšuje. Musíme konečne pochopiť, že dnes bojujeme o prežitie na tejto planéte. Ak nespojíme sily a nenájdeme spôsob, ako sa so zmenami inteligentne vysporiadať, Zem nás zmetie z povrchu, pretože nie sme dobrí podnájomníci.

Anotácia knihy

Hlavný hrdina, doktor medicíny, je pätnásť rokov súčasťou najvyšších politických kruhov ako osobný lekár najvýznamnejšieho muža v krajine.

Dvadsaťštyrihodinová permanentná pohotovosť pri jedinom klientovi ho postupne pripraví o viac ako len o súkromie. V intímnej zóne, ktorá medzi pacientom a lekárom vznikla, ho vidí úplne obnaženého. Nelieči iba jeho neduhy, ale aj stavy zúrivosti, ochromenia a zúfalstva, alebo starosti s nastupujúcou impotenciou. Doktor je vyčerpaný. Desať rokov nemal dovolenku, a tak sa napriek blížiacim sa Vianociam a nadchádzajúcim parlamentným voľbám bez výstrahy svojským spôsobom vzoprie a zmizne rovno na druhú stranu zemegule netušiac, aké ohnivé peklo ho tam čaká.

Informácie o knihe Dedičstvo po barbaroch:Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.