V CooBoo vychádza Niečo iné ako navždy od justina a. reynoldsa


Bratislava, 26. januára 2021 – „Rovnako krásne a zábavné, ako aj vrúcne a podmanivé. Je to jedna z najkrajších love story, aké som v živote čítala,“ napísala autorka bestselleru Hnev, čo si zasial Angie Thomasová o knihe Niečo iné ako navždy. Debutový román amerického autora justina a. reynoldsa (sám vyžaduje používať malé písmená…) práve vychádza vo vydavateľstve CooBoo v preklade Kristíny Balalovej.

Jack je večný smoliar a slovom „takmer“ sa dá definovať jeho život. Takmer sa stal skejterom, takmer sa pridal do futbalového tímu. Takmer vyznal lásku najúžasnejšej babe, akú pozná. Potom stretáva Kate a po prekecanom večere nad miskou cereálií zisťuje, že mu je súdená. Mesiace plynú a Jack s Kate objavujú pravú lásku. A boli by navždy šťastní… Ibaže Kate zomrie. Jack sa vracia v čase k ich prvej miske cereálií, aby Kate zachránil. Chce využiť každú ponúknutú šancu. Tentoraz sa s „takmer“ neuspokojí.

Niečo iné, ako navždy – s dávkou „slovenského“

Kniha vychádza v slovenčine s obálkou od Klaudie Bulantovej a obsahuje aj jej pôvabné miniilustrácie. Je určená predovšetkým pre generáciu Young Adult, teda mladých dospelých, no na svoje si prídu všetky fanúšičky aj fanúšikovia romantických príbehov. „Tento šarmantný, zamotaný román nabitý vtipným a chrumkavým podpichovaním je nesmierne čítavý,“ napísali v tradičnom magazíne Booklist.  „Zachytáva veľké otázky týkajúce sa možnosti voľby, jej dôsledkov, lojality a lásky. Reynolds ich nádherne dopĺňa zábavným a sladkým, vtipným a úprimným hlasom hlavného protagonistu.”

O skvele vykreslenej postave Jacka píšu aj ďalšie renomované médiá: „Autor vytvoril nesmierne sympatickú postavu, ktorá robí všetko, čo je v jej silách. Aj keď v knihe napokon zvíťazí kombinácia humoru a zlomeného srdca,“ zhodnotili v Publishers Weekly a v recenzii Kirkus Review doplnili: „V tomto strhujúcom debute vytvoril autor dvojicu nezabudnuteľných protagonistov, ktorí sú odsúdení milovať, prehrávať a usilovať sa o ďalšie a ďalšie vzájomné hľadanie.“

justin a. reynolds – áno, ten s malými

justin a. reynolds síce vyštudoval anglickú literatúru a tvorivé písanie na Clevelandskej štátnej univerzite, no za sebou má aj množstvo rôznych povolaní. Pracoval ako deratizátor, nočný strážnik, údržbár, pokladač kobercov či dokonca bol na stáži vo výskumnom centre NASA. Naposledy bol ošetrovateľom na hematológii a onkológii, až vymenil stetoskop za pero. Sám tvrdí, že tieto nástroje sú si podobné: obidva odhaľujú, čo má človek na  srdci. Jeho debutová kniha Niečo iné ako navždy už bola preložená do takmer dvadsiatky jazykov a pripravuje sa aj jej sfilmovanie. „Jeho debut je bystrý, precítený, divoko a nekonečne pôvabný,“ napísala o románe Becky Albertalli, autorka svetoznámeho bestselleru Ja, Simon… proti pravidlám Homo sapiens.

Niečo iné ako navždy v predaji: MARTINUS.SK | ALBATROS.SKInzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.