Predvianočné KRIMI 2023 z IKARu: Marsonsová, Neuer aj Arlidge


Pred Vianocami je nátresk vždy. Najzaujímavejšie knihy sa chystajú práve na toto obdobie nie náhodou. Pre vydavateľov má väčší význam vydať silné tituly vtedy. Vtedy nakupujú knihy aj  tí, ktorí to robia len raz ročne. Tí, čo si robia zásoby na nasledovný rok a nie je takých málo. Vo vydavateľstve IKAR chystajú na november a október niekoľko zaujímavých titulov. Dnes si vyberieme zopár KRIMI, ktoré nás zaujali. Aj preto, že ide o tituly známych autorov, alebo pokračovania sérií.

Nehas, čo ťa nepáli (M. J. Arlidge)

Britský spisovateľ M. J. Arlidge má za sebou plodnú autorskú prácu. Každá z jeho kníh získava v slovenskom preklade akési prirovnanie, porekadlo, či príslovie a perfektne to sedí aj k príbehu, či anglickému originálu. Najnovší príbeh „Nehas čo ťa nepáli“ vychádza zatiaľ predbežne 15. novembra.

Na bux.sk

 

Elitný klub (Angela Marsonsová)

Angela Marsonsová je žiadanou autorkou a v dnešnom krimi výbere zhodou okolností jedinou zástupkyňou ženského autorstva. Marsonsovej sa ale úspešne darí osloviť čitateľov na celom svete. Viacero jej kníh sú u nás dobre známe. Novinka Elitný klub vychádza 21. novembra 2023.

Keď tínedžerka Sadie Wintersová zoskočí zo školskej strechy, vyhlásia jej smrť za nešťastnú samovraždu problémového dievčaťa. Potom však v tej istej škole nájdu telo mladého chlapca a detektívke Kim Stonovej je hneď jasné, že ani jedno z úmrtí nebolo len tragickou nehodou. Spolu s tímom začne rozpletať temnú pavučinu tajomstiev. Jedna z učiteliek možno má kľúč k pravde, ale vo chvíli, ked’ sa chystá prelomiť mlčanie, príde o život.

Ohrozené sú ďalšie deti, preto Kim musí zvážiť aj na pohľad nepredstaviteľnú možnosť. Čo ak má vraždy na svedomí iný žiak? Analyzovanie spôsobu myslenia detí, ktoré zabíjajú, ju privedie späť k protivníčke z minulosti, psychiatričke a sociopatke Alex Thornovej. Tá si kedysi dala za cieľ Kim zničiť.
Pri pátraní po vrahovi objaví Kim súvislosť medzi nedávnymi vraždami a prijímacím rituálom do školského spolku spred niekoľkých desaťročí. Záchrana nevinných životov má však svoju cenu – a tú najvyššiu možno zaplatí aj niekto z Kiminých najbližších.

V predpredaji je kniha na bux.sk

 

Dávid a Goliáš (Václav Neuer)

Jeden zo slovenských autorov, ktorý sa môže pýšiť skutočnou praxou v policajnom zbore a patrí medzi autorskú špičku na Slovensku v krimi žánri. Nová kniha Václava Neuera Dávid a Goliáš prináša čitateľom ďalší príbeh vrchného inšpektora Ledeckého a jeho kolegov. Autor voľne nadväzuje na svoje predchádzajúce tituly (Krkavčí súd, Vražda s pridanou hodnotou, Nenapravený omyl, Tiene minulosti, Prekliate dedičstvo, Uplakaná jeseň, Priveľa podozrivých a Medzi nebom a zemou), ktorých hlavnými hrdinami sú členovia bratislavskej mordparty. Vychádza zo svojich skúseností elitného policajta a z detailnej znalosti práce polície a vyšetrovacích postupov.

Kniha na bux.sk

 

Profesori zločinu (Peter Šloser)

Peter Šloser, autorské meno bývalého vyšetrovateľa a bývalého policajného plukovníka Petra Chudého, je známe meno medzi autormi krimi. Všetky jeho knihy majú svoje označenie na obálke, vďaka ktorému je možné hneď zistiť, ktorú knihu držíte v rukách. Peter Šloser v šiestej detektívke Profesori zločinu opäť otvorí trinástu komnatu a prevedie nás nepoznaným svetom policajného zákulisia a zločinu, s ktorým tridsať rokov aktívne bojoval. Autor, ktorý prežil horúce roky v NAKA (Národnej kriminálnej agentúre), nás núti zamyslieť sa, kto sú skutoční zločinci v systéme stavanom na zásadách spravodlivosti.

V príbehu inšpirovanom skutočnosťou prežijeme brutálnu vraždu podnikateľa v roku 2020, prestrelku členov bratislavských zločineckých skupín, vyšetrovanie špecifického prípadu karuselového podvodu a autor nezabudol ani na policajné špičky, ktoré sa spreneverili služobnej prísahe. Podarí sa vyšetrovateľom prísť na koreň spáchaných zločinov alebo zaúraduje vis maior, ktorá pred nich postaví neprekonateľnú bariéru? Snaha čestných mužov zákona je podobne ako v realite sťažená, pretože proti nim stoja ostrieľaní matadori, schopní vyučovať teóriu zločinu na vysokej škole.

Kniha v predaji na bux.skInzercia:

Erika

Píšem o knihách, ktoré ma bavia, chcela by som si prečítať, alebo tých, ktoré nás jednoducho musia zaujímať, pretože sú...