Recenzia a pohľad do minulosti. Čím osloví séria Temní anjeli?


Od autorky Emily D. Beňovej mám prečítane všetky jej knihy. Začala som ženskými románmi, ktoré sa mi všetky veľmi páčili. Po čase som postrehla, že napísala aj dve fantasy série, no tie som v hlave zamietla, nakoľko som k fantasy nemala vzťah.

Temní anjeli

Tak predsa len fantasy. Temní anjeli

Potom prišla súťaž a ja som vyhrala prvú časť z tetralógie Dva kroky do pekla. Avšak ešte aj potom som knihu dlho odkladala. Až po polroku som sa odhodlala a otvorila ju. A bola to láska už po prvých stranách. Dokúpila som si ďalšie časti a čítala, čítala a čítala. Bol to neskutočne nádherný príbeh o anjeloch. Vtedy som si uvedomila, že fantasy od Emily D. Beňovej jednoducho milujem.

Hneď som si zakúpila aj trilógiu Temní anjeli, o ktorej som zistila, že je prvotinou autorky a napísala ju, keď mala 19 rokov. To som bola už veľmi zvedavá. Ako vedelo 19 ročné dievča opísať upírov a ešte tak, aby to bolo aj zaujímavé? Lenže ona to dokázala!

Prvá časť Posolstvo, bola zdržanlivá a príbeh sa odvíjal pomalšie než ako sme u Emily D. Beňovej zvyknutí. Nebolo to však rušivé. Štýl písania bol ľahký, zrozumiteľný a zábavný.

V druhej časti Prenasledovaná cely príbeh nabral na obrátkach a ja som čítala stranu za stranou so zatajeným dychom. Pribúdali postavy, príbeh sa rýchlym tempom rozvíjal a dej praskal od napätia.

A láska, ktorú vie ona tak užasne a jedinečne opísať ma vťahovala do deja. Nenechala moju myseľ pokojnú. Všetky tri knihy majú cca 500 strán. Keď som dočítala druhú časť ani som si nevedela predstaviť, že sa dá napísať  ďalších 500 strán, aby boli stále zábavmé a príbeh zostal strhujúci.  Emily D. Beňová to dala.

Tretia časť Oslobodená bola ešte úžasnejšia. Cely čas ma držala v napätí, nemala som ani len predstavu čo sa bude diať ďalej. Žila som celým príbehom Madison. Autorka dokáže emócie ako sú láska, zrada, či hnev opísať očarujúco a nezabudnuteľne. Nekĺže na povrchu, dôkaze tie emócie opísať do hĺbky a vtiahnuť vás tým do myšlienok a pocitov hlavných hrdinov.

Téma upírov, vlkolakov bola podchytená a opísaná neskutočne pútavým a zaujímavým spôsobom. Je to síce fantasy, ale napísaná takým realistickým a premysleným spôsobom, že mate miestami dojem, že to ani nie je iba fantasy, ale skutočná realita.

Tieto knihy sa stali mojimi srdcovkami a ja sa už teraz neviem dočkať, kedy budem mať tú česť, prečítať si od Emily D. Beňovej ďalšiu fantasy knihu. Ak ako 19 ročná dokázala napísať niečo také krásne a pútavé, po skúsenostiach, ktoré má teraz, či ako autor alebo žena, bude jej nasledujúce fantasy mega.

Ďakujem za zažitok.

Pripravila Natália TelekováInzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...