DetskéTlačové správy

Kniha Izabelkine dobrodružstvá pomáha dvakrát: čitateľom aj nevidiacim

Izabelkine dobrodružstvá

Izabelkine dobrodružstvá sú knižnou prvotinou občianskeho združenia To je život, ktorá si zvolila jednoduchý cieľ. Pomáhať deťom, a to hneď dvakrát. V prvom rade ide o budovanie prirodzenej túžby detí po čítaní a to prostredníctvom pútavých príbehov malej hrdinky Izabelky a jej kamarátky Kláry, ktoré zažijú množstvo zážitkov, nadobudnú nové skúsenosti, spoznajú kamarátov a neminú ich ani drobné starosti.

Izabelkine dobrodružstvá

Pridanou hodnotou je však filantropický rozmer projektu, ktorý v sebe zahŕňa pomoc deťom so zrakovým znevýhodnením. Každý z tých, ktorí podporia vydanie knihy, prispieva aj na pomoc deťom z Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

Kniha Izabelkine dobrodružstvá obsahuje desať príbehov malej hrdinky. V úvode publikácie sa malí čitatelia a čitateľky dozvedia, ako zakúpením knižky pomohli znevýhodneným rovesníkom. V závere nájdu krátky kvíz, ktorý hravým spôsobom preverí ich čitateľskú gramotnosť. Celá publikácia je doplnená originálnymi ilustráciami Andrei Nešťákovej.
Kniha by mala vyjsť v predvianočnom období a byť tak darčekom nielen pre čitateľov a čitateľky, ale aj pre deti, ktorým poputuje výťažok z predaja.
Projekt môžu záujemcovia a záujemkyne podporiť na crowdfundingovej platforme
startlab.sk, kde sa okrem kompletných informácií o projekte dozvedia aj všetko o odmenách, ktoré ich za podporu čakajú.

Aký máš z čánku pocit?

Excited
0
Štastný/á
0
Páči sa mi to
0
Neistota
0
Silly
0
Tlačové správy
Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Detské

    Komentáre sú ukončené