Svetová seriálová hviezda Matthew Perry v novej biografii Priatelia…


Kto by nepoznal legendárneho Chandlera z Priateľov? Práve touto postavou sa preslávil herec, komik a scenárista Matthew Perry, ktorý sa po takmer dvadsiatich rokoch od poslednej epizódy rozhodol vyrozprávať svoj príbeh. Typický humor si ale naďalej ponechal a zužitkoval. V zábavnom a úprimnom životopise sa zdôveruje so svojimi nočnými morami a približuje čitateľom, čo všetko prináša sláva, peniaze a následne vnútorná prázdnota. Okrem toho na stránkach odhaľuje aj zákulisie legendárneho seriálu a historky s hereckými kolegami, ktorí ho podľa jeho slov v najťažších chvíľach podržali.  

O čom je kniha:

„Ahojte, volám sa Matthew, ale asi ma poznáte pod iným menom. Priatelia ma oslovujú Matty. A už som mal byť mŕtvy.“

Týmito slovami sa začína strhujúci príbeh uznávaného herca Matthewa Perryho. Jeho cesta viedla od detských snov o sláve cez závislosť až k vyliečeniu, ktoré podnietil strach zo smrti. Matthewovi sa stali nemocnice a liečebne dočasným domovom. Predtým prežil náročné detstvo. Ako päťročný pendloval medzi rozvedenými rodičmi. V štrnástich sa vypracoval na kanadskú tenisovú hviezdu. Ako dvadsaťštyriročný získal jednu z vytúžených rolí v pilotnom diele seriálu, vtedy ešte s názvom Priatelia ako my… A potom sa to rozbehlo.

V neobyčajnom príbehu vyrozprávanom s jeho typickým humorom veľmi otvorene hovorí o rozpadnutej rodine, ktorá ho vychovala (a nechala napospas sebe samému), o túžbe po uznaní, ktorá mu priniesla slávu aj vnútornú prázdnotu. Tú nezaplnilo ani splnenie najväčších snov. Zároveň rozpráva o pokoji, za ktorý vďačí abstinencii, a o tom, ako vnímal všadeprítomnosť Priateľov. Nevynechá ani historky s hereckými kolegami či s ďalšími hviezdami, s ktorými sa počas kariéry stretol.

Z anglického originálu Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing preložila Petra Malúchová.

Viac sa o knihe dozviete:

Herec Dušan Cinkota o knihe hovorí:

Herečka Katka Brychtová o knihe hovorí:

Audio ukážka z knihy:

Kto je Matthew Perry?

Matthew Langford Perry sa vo svete šoubiznisu preslávil ako herec, komik, výkonný producent, scenárista a dramatik. Už na strednej škole miloval divadlo, no jeho druhou záľubou bol tenis. V roku 1984 si definitívne vybral hereckú kariéru a pustil sa aj do písania vlastného komediálneho seriálu. Najväčší úspech mu však priniesla rola Chandlera Binga v legendárnom sitkome Priatelia, ktorá mu zaistila aj viaceré nominácie na cenu Emmy. Vďaka veľkej popularite seriálu, Matthew Perry a zvyšok šesťčlenného hlavného obsadenia zarábali do roku 2002 jeden milión dolárov za epizódu. Aj kvôli sláve bojoval herec so závislosťami od liekov a alkoholu. V súčasnosti tvrdí, že od roku 2021 abstinuje a dlhodobo pomáha ľuďom, ktorí taktiež trpia rôznymi závislosťami.

Kniha vychádza vo vydavateľstve IKAR, počet strán 328, MOC 21,90 eur.Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.