Svetová seriálová hviezda Matthew Perry v novej biografii Priatelia…

Kto by nepoznal legendárneho Chandlera z Priateľov? Práve touto postavou sa preslávil herec, komik a scenárista Matthew Perry, ktorý sa po takmer dvadsiatich rokoch od poslednej epizódy rozhodol vyrozprávať svoj príbeh. Typický humor si ale naďalej ponechal a zužitkoval. V zábavnom a úprimnom životopise sa zdôveruje so svojimi nočnými morami a približuje čitateľom, čo všetko prináša sláva, peniaze a následne vnútorná prázdnota. Okrem toho na stránkach odhaľuje aj zákulisie legendárneho seriálu a historky s hereckými kolegami, ktorí ho podľa jeho slov v najťažších chvíľach podržali.  

O čom je kniha:

„Ahojte, volám sa Matthew, ale asi ma poznáte pod iným menom. Priatelia ma oslovujú Matty. A už som mal byť mŕtvy.“

Týmito slovami sa začína strhujúci príbeh uznávaného herca Matthewa Perryho. Jeho cesta viedla od detských snov o sláve cez závislosť až k vyliečeniu, ktoré podnietil strach zo smrti. Matthewovi sa stali nemocnice a liečebne dočasným domovom. Predtým prežil náročné detstvo. Ako päťročný pendloval medzi rozvedenými rodičmi. V štrnástich sa vypracoval na kanadskú tenisovú hviezdu. Ako dvadsaťštyriročný získal jednu z vytúžených rolí v pilotnom diele seriálu, vtedy ešte s názvom Priatelia ako my… A potom sa to rozbehlo.

V neobyčajnom príbehu vyrozprávanom s jeho typickým humorom veľmi otvorene hovorí o rozpadnutej rodine, ktorá ho vychovala (a nechala napospas sebe samému), o túžbe po uznaní, ktorá mu priniesla slávu aj vnútornú prázdnotu. Tú nezaplnilo ani splnenie najväčších snov. Zároveň rozpráva o pokoji, za ktorý vďačí abstinencii, a o tom, ako vnímal všadeprítomnosť Priateľov. Nevynechá ani historky s hereckými kolegami či s ďalšími hviezdami, s ktorými sa počas kariéry stretol.

Z anglického originálu Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing preložila Petra Malúchová.

Viac sa o knihe dozviete:

Herec Dušan Cinkota o knihe hovorí:

Herečka Katka Brychtová o knihe hovorí:

Audio ukážka z knihy:

Kto je Matthew Perry?

Matthew Langford Perry sa vo svete šoubiznisu preslávil ako herec, komik, výkonný producent, scenárista a dramatik. Už na strednej škole miloval divadlo, no jeho druhou záľubou bol tenis. V roku 1984 si definitívne vybral hereckú kariéru a pustil sa aj do písania vlastného komediálneho seriálu. Najväčší úspech mu však priniesla rola Chandlera Binga v legendárnom sitkome Priatelia, ktorá mu zaistila aj viaceré nominácie na cenu Emmy. Vďaka veľkej popularite seriálu, Matthew Perry a zvyšok šesťčlenného hlavného obsadenia zarábali do roku 2002 jeden milión dolárov za epizódu. Aj kvôli sláve bojoval herec so závislosťami od liekov a alkoholu. V súčasnosti tvrdí, že od roku 2021 abstinuje a dlhodobo pomáha ľuďom, ktorí taktiež trpia rôznymi závislosťami.

Kniha vychádza vo vydavateľstve IKAR, počet strán 328, MOC 21,90 eur.

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.