Dračia pošta, milá kniha pre najmenších čitateľov s kúzlom listov


Pri listovaní tejto knihy, sa vo vás možno prebudí nejaká tá filatelistická chúťka. Hoci o známkach vôbec nebude reč. Dračia pošta je totiž milá 32 stranová knižka, ktorá je plne ilustrovaná, obohatená o obálky s listami na väčšine z vnútorných dvojstrán. Názov knižky tak nie je pre nič za nič v poštovej tematike.

Knižka dračia pošta, stonožka

Dračia pošta, doslova

Milá kniha v tom, že drak ako chlapcov priateľ, nie je jeden z tých nebezpečných, ale je priateľom. Vlepené obálky obsahujú listy od rôznych ľudí, ktorí majú čo dočinenia so špeciálnymi zvieratami a malému chlapcovi Alexovi radia, ako si s veľkým drakom poradiť. S obálkami sa stretávame len v rámci nedoplatkov, účtov a v rámci reklamy. Je preto celkom milé stretnúť sa s nimi v podobe súčasti takejto knihy. Určená je malým čitateľom od 3 rokov. Je nepochybné, že obálky časom dopadnú tak, ako dopadne akákoľvek nie pevná súčasť papierovej knihy. Preto si myslíme, že ideálny čitateľ je ten s ochotným rodičom s ktorým si obálky pozrie.

Knižka dračia pošta, stonožka

V knižke nechýba aj nejaký ten humor. Pôvodne ide o britské knižné dielko z Walker Books. Vytvorila ho Emma Yarlett a preložila Michaela Hajduková. Štvorcová 24×247 centimetrová knižka vyšla už v júli v knižnej edícií Stonožka pod vydavateľstvom IKAR, a.s. a objavila sa aj na TV RiK.Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...