Oteckovník: pozreli sme si nový diár pre deti inšpirovaný seriálom


Čo je trendy, to jednoducho letí aj v iných odvetviach ako vo svojom vlastnom. Príkladom je seriál Oteckovia, ktorý sme poznali už minulý rok a stále sa pre svoju popularitu drží vo vysielacom čase pred hlavným spravodajstvom. Oteckovia z Markízy už mali svoju knihu, aj svoj set s podpismi, odznakom a plagátom. Lenže fanúšikovia zrejme nijako neutíchajú, keďže Markíza pokračuje vo výrobe ďalších dielov a spolu s vydavateľstvom IKAR pripravili aj ďalšiu knihu.

Oteckovník, recenzia diáru seriálu Oteckovia, Tv Markíza

No nie je to celkom pravda. Nejde o knihu, ale zápisník, či skôr diár, aké sú momentálne populárne. Pozreli sme si ho podrobnejšie, keďže knižný veľtrh Bibliotéka ponúkol aj takéto príležitosti.

Diár pre akýkoľvek rok

Zápisník, alebo diár, ako chcete, je v mäkkej väzbe,  pomerne hutný a s kvalitného hrubého matného papiera. Čakali by sme čokoľvek, no po materiálnej stránke sa dobre drží. Keďže je určený najmä deťom, má zmysle použiť pevnejší papier a väčší formát. Len niečo menší, než klasická kniha. Plne farebný diár má viacero zaujímavých vlastností. Tou hlavnou je, že je určený fanúšikom seriálu. Ktokoľvek, čo nepatrí vyslovene medzi fanúšikov, si môže pripadať celkom mimo pri jeho listovaní.

Oteckovník, recenzia diáru TV seriálu Oteckovia, Markíza
Oteckovník, recenzia diáru TV seriálu Oteckovia, Markíza

To preto, že vnútorný obsah je z veľkej časti tvorený seriálom, scénkami, postavami, fotografiami, úlohami a rôznou zábavou. Kto nemá vzťah so seriálom, nebude zrejme nadšený z obsahu. Praktický určite je, no stále je to „Oteckovník“ a preto aj táto tematika. A keď hovoríme o diári, tak ním je bez toho, aby bol stanovený rok. Pokojne tak môžete diár kúpiť aj na rok 2025. Otázne je, či bude seriál aj vtedy tak populárny. Mesiac si určujete vy sami. Začať sa tak dá kdekoľvek.

Pre fanúšika Oteckov skvelý darček

Na knižku… oprava,  na diár či zápisník, je možné pozerať sa z pohľadu nezainteresovaného človeka, aj človeka, ktorý pozná seriál veľmi dobre. Keďže cieľová skupina je práve ten druhý prípad, bolo by nesprávne knihu hodnotiť z pohľadu prvého. Oteckovník je v prvom rade zábavnou publikáciou, ktorá má priniesť možnosť zapisovať si, plánovať, a sem tam urobiť malý úlet.

Oteckovník, recenzia diáru TV seriálu Oteckovia, Markíza

Oteckovník v sebe ukrýva množstvo fotografií a hlášok. Trochu viac drzých hlášok ponúka postava právnika Alexa, nevinne detské sú zas rôzne vtipy a postrehy detských hercov. Na niektorých stranách nájdete úlohy, vyplňovačky, alebo rôzne políčka, ktoré môžete vyplniť zodpovedaním úlohy. Tak trochu pripomína publikáciu Odviaž sa, z rovnakého vydavateľstva. Tu však oveľa výraznejšie s Oteckovskou tematikou.

Oteckovník, recenzia diáru TV seriálu Oteckovia, Markíza

„Hlášky a situácie zo seriálu sú bežnou súčasťou stránok“

Pravidelná voľná strana s určenými dňami v týždni, môže byť akýmkoľvek týždňom v roku a tak je v podstate diár možné začať vypĺňať kedykoľvek sa k nemu dostanete. Humorné texty, postrehy, detaily a poznámky v celej publikácii nepochybne pobavia najmä mladšieho diváka, deti a teda svoju cieľovku. Keďže Oteckovia sú plne priznaní a v celej knihe sa stretávate so všetkými rovným dielom a nikto nechýba, je Oteckovník hodný svojho názvu a určený všetkým nadšencom seriálu.

Oteckovník, recenzia diáru TV seriálu Oteckovia, Markíza

Zaujme:

 • Kniha má vlastnú kresbu po všetkých šiestich možných stranách na ktoré je možné na knihu pozerať. Potlačené tak má aj stránky z boku, zospodu a z vrchu.
 • Rôzne testy, úlohy a zábavky pre tých, čo seriál poznajú
 • Z časti ide o motivačný zápisník orientovaný na úlohy a činnosti detí
 • Kvalitnejší matný papier
 • Vy si určíte, kedy začnete diár písať, pretože dátumy nie sú určené. Aktuálny tak môže byť kedykoľvek.

Oteckovník, recenzia diáru TV seriálu Oteckovia, Markíza

Informácie o knihe:

 • Názov: Oteckovník
 • Zostavili: Hana Lasicová, Katarína Mikulíková,
 • Počet strán: 240
 • Dátum vydania: November 2019
 • ISBN: 978-80-551-7100-5
 • Rozmery a váha: 145 × 190 mm, 437 g
 • Ukážka je k dispozícii na www.bux.sk
 • V predaji na www.bux.sk | www.martinus.sk

Informácie na TV Markíza

Keďže Oteckovník je benchmarkom televízneho seriálu Oteckovia na TV Markíza, je celkom prirodzené, že sa Oteckovník dá kúpiť aj v ich obchode. Obchod Markízy mimo nákupu Oteckovníka má aj tú výhodu, že si tam nájdete aj iný sortiment spojený s Oteckovia seriálom. Ten už nie je v ponuke bežného kníhkupectva a skôr exkluzívnou ponukou televízneho eshopu.Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...