Recenzia: Foodblogger Martin Pyco Rausch a Treba si variť


Bývalý moderátor a najúspešnejší foodbloger ocenený dvomi prestížnymi oceneniami Social Awards Slovakia (SOWA) Martin Pyco Rausch uvádza novú knihu. Po svojej mimoriadne úspešnej trilógii Moje jedlo je na knižnom trhu jeho novinka s názvom Treba si variť. Kniha obsahuje viac ako 70 receptov, ktoré autor testoval 7 rokov na sociálnych sieťach so svojimi sledovateľmi. K receptom pridal aj novinky, rady a nechýbajú ani zážitky. Ozvláštnenie knihe a odlišnosť oproti Pycovým predošlým kuchárskym knihám dodali aj odborné komentáre k mnohým jedlám od Silvie Horeckej, autorke konceptu Terapia jedlom.

treba si variť pyco

Jedlá, ktoré očarili ľudí na sociálnych sieťach

„Nápad spojiť najúspešnejšie videorecepty do knižnej formy prišiel od vás. Držíte v rukách prvú kuchársku knihu, ktorú sme „uvarili“ spoločne. Nájdete v nej recepty, ktoré ste testovali a ochutnali na mojich sociálnych sieťach, obľúbené, ale aj vylepšené verzie toho, čo zaujalo najviac.“ (Martin Pyco Rausch, z úvodu knihy)

V posledných rokoch sa Martin Pyco Rausch pustil do tvorby videoreceptov, keďže ako vraví, chcel dať svojim receptom „život a chuť“. Jemu, ako i jeho fanúšikom, takáto forma prezentovania jedál a dezertov  priniesla nové cesty v ich gastronómii.

Batatová polievka pyco rausch

Kniha je rozdelená do viacerých kapitol :Predjedlá, Polievky, Hlavné jedlá a Dezerty. Prináša moderné recepty, ale i recepty tradičné, ktorým dal autor moderný nádych (kôprovka, fazuľovica, zemiaková cesnačka, zapekaný karfiol, marhuľový koláč či čokoládová bábovka). S knihou si pochutnáte na gréckej bagete, cibuľovej nátierke, špenátových koláčikoch, syrovej fazuli, šošovicovej karí s ryžou, ale aj na sladkých pochúťkach, akými sú figový crumble alebo cuketové cookies.

Pri jednotlivých receptoch sa čitateľom budú iste „zbiehať slinky“ a ich predstavivosť nepochybne podporia ja fotografie pripravených jedál, ktoré Pyco nafotil sám. Treba dodať aj to, že každý recept v knihe má aj svoju video podobu, čo môže opäť do značnej miery pomôcť pripraviť si Pycove jedlá v dokonalej podobe.

Recepty v knihe Treba si variť sú iné. Sú jednoduché, moderné, svieže, nápadité. Určite inšpirujú k tomu, že ich treba vyskúšať a že „treba si variť“.

Informácie o knihe Treba si variť:

  • Autor: Martin Pyco Rausch
  • Jazyk: slovenský
  • Väzba: tvrdá
  • Počet strán: 232
  • Formát: 218 x 263 m
  • ISBN: 9788055190754
  • Rok vydania: 2022
  • Kúpite na: bux.skmartinus.sk


Inzercia:

Jana