Pascal Engman: po Ohňovej zemi nové severské krimi Kráľ potkanov.


Po skvelej krimi s názvom Ohňová zem prichádza druhá časť trilógie Kráľ potkanov. Úspešný švédsky autor Pascal Engman sa v ňom dotýka kontroverznej témy hnutia incelov – mladých zatrpknutých mužov, ktorých ženy odmietajú. Členovia medzi sebou komunikujú na fórach v temných hlbinách internetu. Nenávidia ženy a majú jasný cieľ – pomstiť sa im za ich nezáujem a pohŕdanie. Spočiatku sa zdá vyšetrovanie vrážd dvoch mladých žien na predmestí Štokholmu jednoduché, no inšpektorka Vanessa Franková čoskoro zistí, že má pred sebou oveľa zložitejší prípad.

O čom je kniha kráľ potkanov:

Pre incelov existujú len tri cesty: prijať svoj osud, vziať si život alebo… pomstiť sa.

Mladú mamičku Emelie nájdu dobodanú v byte na predmestí Štokholmu. Podozrenie padne na jej bývalého partnera, ktorý sa vyhrážal zabitím a v čase vraždy mal vychádzku z väzenia. Inšpektorka Vanessa Franková však čoskoro zistí, že v tomto prípade ide o viac.
Mladej novinárke Jasmine sa splnil sen. Dostala dočasné miesto reportérky v najväčšom štokholmskom denníku. Má napísať zásadný článok o najnovších prípadoch sexuálneho obťažovania žien. V hotelovej hale ju osloví sympatický muž. Jasmina prijme pozvanie na kávu a netuší, že ju čakajú najstrašnejšie chvíle jej doterajšieho života. Reťaz násilných trestných činov privedie Vanessu Frankovú na horúcu stopu. Je čas znovu sa spojiť s bývalým elitným vojakom Nicolasom, ktorému Vanessa plne dôveruje. V hre je totiž život stoviek mladých žien v hlavnom meste Švédska.

Predaj knihy a detaily o nej: https://www.bux.sk/…kral-potkanov

Pozrite si čo hovorí o knihe autor Pascal Engman:

Ukážka z knihy:

Za ním bolo okno s výhľadom do dvora. Tom sa pozrel na fasádu domu oproti. Na vonkajšej strane schodiska boli malé balkóny. Z nich by mal byť výhľad priamo do Henriettinho a Douglasovho bytu.
Tom znova prešiel cez dvor a začul šušťanie v kríkoch. Zazrel chvost potkana, skôr ako sa mu podarilo dostať do bezpečia. S potkanmi cítil spolupatričnosť. Od narodenia boli vystavené vyhladzovacej vojne. Napriek tomu sa množili, našli spôsob, ako prežiť. Boli všade v mestách a žili v chodbičkách pod zemou. Ľudia videli iba tie najslabšie jedince. Potkany, ktoré hľadali jedlo za denného svetla, boli najnižšie v hierarchii. Tie, ktoré sa mali najlepšie, si nažívali, vypasené a spokojné, v bezpečných úkrytoch. Keď sa práve nekŕmili, párili sa. Samčeky boli neukojiteľné, mohli mať sex až dvadsaťkrát denne. Niekedy si kládol otázku, či by v živote neuspel lepšie, nebol šťastnejší, keby sa narodil ako potkan.

O autorovi:

Pascal Engman (1986) je mladý švédsky autor, ktorý do roku 2016 pôsobil ako reportér a publicista v denníku Expressen. Zo svojich bohatých novinárskych skúsenosti čerpal pri písaní románov na horúce spoločenské témy, akými sú imigrácia, organizovaný zločin a násilie voči ženám. Debutoval v roku 2017 románom Patrioti, ktorý čaká na filmové spracovanie. Po ňom nasledovala Ohňová zem (IKAR 2021), prvá kniha zo série napínavých krimirománov, ktorých ústrednou postavou je svojrázna policajná inšpektorka Vanessa Franková.Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.