After 5 – Pred nami Anny Toddovej, najžiadanejšia v predpredaji


Rok 2020 nám začína v znamení viacerých očakávaných knižných titulov. Za zmienku bude nepochybne stáť Trvalý záznam, kniha Edwarda Snowdena, Prípad starej dámy od Nataši Holinovej inšpirovaný skutočnou postavou, ale aj životopisná kniha Salvadora Dalího, či ďalší Arlidge. Tentoraz s názvom Kto sa bojí, nech nejde do lesa. Žánrovo to bude určite pestré. Nie všetko dobré musí vždy vychádzať len pred Vianocami. Lenže je aj taká kniha, ktorú si pod stromčekom želalo viacero čitateliek a predsa nebola od počiatku úplne jasná. Bude, či nebude? Knižná séria pre starších mladých, ktorá vychádza pod značkou yoli, hoci by jej ešte pár rokov nejeden čitateľ pridal, sa predsa len dočká piateho dielu.

After 5 - pred nami

After bude aj „Pred nami“ (5)

Anna Toddová (1989) sa po úspechu na Watpade objavila s jej After v knižnom vydaní a krátko na to aj v slovenskom preklade. Prvý diel After – Bozk patrí medzi stálice v predaji a úspech série od roku 2015 dosiaľ nepadol. Svoj podiel na tom má zrejme aj minuloročné uvedenie filmu After, čo len spropagovalo pôvodnú knižnú sériu. Ďalšie diely Sľub, Tajomstvo a nakoniec Puto patria dodnes medzi vyhľadávané a cielene po ne prichádzajú aj ľudia na knižné veľtrhy. Azda preto nie je prekvapením, že z pomedzi všetkých kníh v predpredaji v predvianočnom predaji bola najúspešnejšia práve After – Pred nami. Novinka, ktorej vydanie je naplánované na 21. januára 2020 je piatym dielom z päť dielnej série.

Už teraz je jasné, že ide o rovnaký formát, čiže bude sedieť do celej série. 312 strán z nej opäť robí menej prenosnú knihu tak, ako je to doteraz. Vydavateľstvo zodpovedné za vydanie a preklad predstavilo ešte v decembri aj anotáciu knihy. V rebríčku kníh, ktoré ešte nevyšli a predsa patria medzi najžiadanejšie je v rámci Martinusu aj Buxu na prvom mieste. Nič očakávanejšie zrejme v nedávnom predvianočnom čase nebolo.

Oficiálna anotácia:

Nevinná kráska a potetovaný búrlivák. Tessa a Hardin. Ich vzťah bol viac ako turbulentný. Spočiatku šlo o hru, no postupne sa Tessa stala celým Hardinovým svetom a oboch ich prevalcovala skutočná, nespútaná láska. Pripomínala smršť, ktorá so sebou strhávala všetkých naokolo. Hardin balansoval na hrane krutosti, Tessa trpela. Lenže správanie človeka pochopíme až vtedy, keď zistíme, čo mu predchádzalo. Zrazu sa všetko javí inak. A Hardin je toho dôkazom. Naozaj sa ich vzťah nemohol zaobísť bez sĺz?
Posledný diel série After odkrýva, čo sa udialo predtým, ako Hardin stretol Tessu, ale aj čo sa odohralo potom. Úplne zmení váš pohľad na hĺbavého chlapca aj anjela, ktorý sa doňho zamiloval, a na ich divokú #hessa romancu.
Fanfikcia Anny Toddovej dosiahla miliardu prečítaní na internete a očarila čitateľov po celom svete! Stala sa svetovou senzáciou. Prvý diel sa už právom dočkal filmového spracovania a usilovne sa pracuje na druhom.

Z anglického originálu Before Us (Gallery Books, a Division of Simon & Schuster, Inc.,New York 2015) preložila Klára Kruteková.Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...