Kníhkupectvo BUX.sk v januári ponúka krásne kúsky za neuveriteľné ceny


Internetový obchod BUX.sk spustil ďalší zo svojich pravidelných katalógov (LINK), ktorý kombinuje rozsiahly knižný výpredaj a predstavenie viacerých noviniek na trhu. Ten aktuálny je platný od 13. januára do konca februára a na prvý pohľad zaujme najmä číslicou najnižšej sumy. Pri mnohých cenových reláciách ide o zaujímavé prekvapenia. Aj preto, že sme v minulosti na dané knihy pozerali so záujmom a dnes je zostávajúca zásoba niekedy už starších kníh výrazne zlacnená. Aj preto je uvádzané, že ponuka platí len do vypredania zásob.

čitateľ knihy

Cenové hladiny a vždy s prekvapením

V rámci rušenia zásob sa ceny 1 € dočkali aj také knihy ako Vitajte v KĽDR, úspešný bláznivý zápisník Urob totálny chaos! či dokonca svojho času TOP kniha v predaji, Vilo Habo a jeho kuchárska kniha prvý aj druhý diel. Z kníh za jediné euro zaujme aj yoli titul Hovor! a niekoľko kníh pre deti, či rozvoj osobnosti.

O niečo je zaujímavejší výber kníh za 2 €, ktoré obsahujú svojho času zaujímavé a úspešné knižky ako Vodopád, Kúzelníkov únik z reality, životopisná kniha a v zahraničí pomerne dobre známa Môj život od Alexa Fergusona, alebo drsná reportáž z prostredia ISIS v knihe 10 dní v Islamskom štáte. Za rovnakú cenu sa nachádza vo výpredaji aj trojica zostávajúcich zástupcov veľmi peknej a populárnej série regionálnych kuchárskych kníh od Silvie Pilkovej – Dolné Považie, Dolná Nitra a Hont s Podpoľaním. Ponuka kníh za dve eurá je však jednoznačne bohatšia a v mnohom prekvapivejšia. Dobrým tipom je kniha Môj domáci právnik od známeho právnika Ivana Syrového, ktorý sa v knihe venuje viacerým bežným témam bežnej slovenskej domácnosti a rôznych sporov.

Výber kníh pre deti je zaujímavý z viacerých pohľadov. Kniha Gigantosaurus je malé veľmi pekne ilustrované leporelo, ktoré je rozmerovo akurát do detských rúk. Príbeh je krátky, no po materiálovej a vizuálnej stránke je to výborná kúpa. Oslovia aj knižky s Mirom Jarošom. V ponuke je tiež kniha Päť najkrajších rozprávok, čo je nám známa veľká kniha s rozkladacími príbehmi a odolnými stránkami. Pre samostatných malých čitateľov, alebo pre ich rodičov.

V ponuke kníh za 3 eurá sa objavuje najmä krimi a beletria. Slovenskí autori, aj zahraničné hviezdy, Jennifer Probstová, Alessandra Torreová, Rainbow Rowellová, motivačná literatúra, duchovné prehováranie do duše a opäť zastúpenie detskej literatúry. V tomto prípade nachádzame aj knihy, ktoré sa dosiaľ do výpredaja nedostali. Stále sme pritom na začiatku, keďže ponuka je od tlačeného katalógu na BUX.sk očividne rozšírenejšia, aj scrolovanie nadol niečo trvá. Oficiálny Facebook nedávno upozornil na fakt, že balíčky niektorých celých sérií sa objavujú za cenu jedinej knihy. že by sa schyľovalo k príprave veľkých titulov pre ktoré je nutné urobiť v sklade miesto?

Príležitosť pre uvedenie noviniek

Katalóg BUXu je tradične od čias Mediaklubu príležitosťou na uvedenie noviniek. Tie najzásadnejšie sú nepochybne triler Vnútorný hlas od Birana Freemana, autora trileru Nočný vták. Romantika ako Vojvoda bez mena, Máme iba dnešok, 99 dní s tebou, či nové vydanie drsnej Svine od Arpáda Soltésza (nové vydanie je pri príležitosti plánovaného uvedenia rovnomenného filmu). Úspešný M. J. Arlidge predstaví pokračovanie známej série detektívky Helen Grantovej, tentoraz s názvom Kto sa bojí, nech nejde do lesa. Novinkou je aj druhý diel Bratov Karamazovcov, najnovšie vydanie klasiky Malé ženy, nová Farkašová, čiže Tormová s knihou Budem mama, aj príbeh Edwarda Snowdena. Najmenších, učiteľky v škôlkach a rodičov poteší novinka zo slávnej série Rok… s názvom Rok na dedine, ktorá je v podobnom duchu plná ilustrácii. Azda tou najzásadnejšou novinkou v januári tak či tak bude After 5, ktorého vydanie je naplánované na 21. januára.

Viacero noviniek a zlacnených kníh má spojenie s vydavateľstvom IKAR, a.s., kým iné tituly pochádzajú aj z menších vydavateľstiev. Pri výpredajových tituloch však ide veľa krát o prekvapenia, ktoré ponúkajú šancu napríklad aj obecných knižníc, materských škôl, či organizácií výhodnejšie s úsporou. Zároveň je príležitosťou aj pre nás pre doplnenie knižnice zaujímavými kúskami, nad ktorými sme možno doteraz váhali.Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...