Očakávaná kniha Filmové miesta 2 už v predpredaji. Čo ponúkne?


Encyklopédia filmových lokácií na Slovensku, alebo sprievodca po miestach, ktoré už niečím zaujali filmárov, alebo sú miestom inak prepojeným na film. Filmové miesta už zaujali minulý rok prvou knihou a v roku 2022 budeme môcť vidieť aj knihu druhú. Vzniká tak séria, o ktorej vieme už rok, no netušili sme ešte donedávna, čo bude obsahom knihy druhej. Opäť ide o výber rôznych miest na mape Slovenska, ktoré v minulosti zaujali filmárov a ktoré sa viažu s osobnosťami filmu. Nejde pritom o žiadne „zvyšky“, keďže už pri prvej knihe sa počítalo so zaujímavým obsahom pre knihu druhú.

Na čo sa môžu čitatelia tešiť v druhej knihe?

Mapovanie a navštevovanie miest, ktoré sa objavujú vo filmoch je netradičná činnosť, aká je v zahraničí bežná a tvorí cestovný ruch. Na Slovensku sa tomu venoval dlhé roky kulturológ Tomáš Galierik, ktorý niekoľko rokov strávil aj v zahraničí a v cestovnej kancelárii, kde mal možnosť vidieť, ako reálne funguje filmový cestovný ruch v zahraničných destináciách. Prvá kniha nás previedla úžasnými miestami múzeami, hradmi, zámkami, aj dedinkami. V druhej knihe bude podobne veľká nálož, ba možno ešte viac zaujímavostí. Uvidíme totiž také miesta, ako sú:

Obec Blatnica, Čierny Balog, alebo Zvolen, Banská Bystrica, Košice, Prešov, Komárno a ďalšie kúty stredného a východného Slovenska. Západné Slovensko je zastúpené Starou Turou, Žitným ostrovom, Tomášikovom a jeho významnou pamiatkou – kolovým mlynom pri Malom Dunaji. Severné, respektíve severozápadné Slovensko sa objavuje v rámci kapitol venovaných Súľovským skalám, Manínskej úžine, Papradnu, Žiline a Kysuciam, ktoré sa objavili už v prvej knihe, no za ten čas nie len že pribudli filmy, ale aj niekoľko ďalších zistení, s ktorými sa dalo vyraziť práve do druhej knihy. Podobne je na tom aj kapitola venovaná Vysokým Tatrám, kde objavíme niekoľko zaujímavostí.

Kniha v predpredaji

Kniha je v predpredaji v každom dobrom kníhkupectve. V rovnakom rozsahu ako predošlý diel z roku 2021 a v rovnakom štýle dizajnu. Tentoraz je na obálke slávna scénka z Perinbaby. Kniha, ktorá poteší široké publiku od nadšenca slovenských zaujímavostí, po diváka rozprávok, aj ostatných filmových žánrov. V predaji tiež na:  Martinus.sk, Panta Rhei alebo Bux.skInzercia:

Erika

Píšem o knihách, ktoré ma bavia, chcela by som si prečítať, alebo tých, ktoré nás jednoducho musia zaujímať, pretože sú...